Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf nasıl yüklenir?

2536
0

Bu hızlı püf noktaları ile fotoğrafları PC’den Instagram’a yükleyin.

Doğru hileleri biliyorsanız, bir PC’den Instagram’a fotoğraf yüklemek mümkündür. Mobil uygulamalarla uğraşmak yerine masaüstü için tasarlanmış ücretsiz bir fotoğraf editörü kullanarak paylaşım yapmanızı sağlaması çok kullanışlı.

Instagram, masaüstünüzden fotoğraf yüklemenizi şaşırtıcı derecede zorlaştırır; Windows 10 için resmi uygulamayı veya Instagram web sitesini kullanarak yapmanın hiçbir yolu yoktur. MacOS için Instagram uygulaması yok.

Bu büyük bir sıkıntı – özellikle akıllı telefon yerine dijital fotoğraf makinesi ile çektiğiniz fotoğrafları paylaşmak veya yüklemeden önce masaüstü yazılımını kullanarak fotoğraflarınızı ve videolarınızı düzenlemek istiyorsanız.

Neyse ki PC veya Mac’inizden Instagram’a fotoğraf yüklemenin birkaç basit yolu var. Tek ihtiyacınız olan biraz ücretsiz bir yazılımdır.

Bilgisayardan Instagram’a fotoğraf nasıl yüklenir

 

Yöntem 1 Vivaldi
1. Vivaldi’yi İndirin
Süper özelleştirilebilir web tarayıcısı Vivaldi, bir PC veya Mac’ten Instagram’a fotoğraf yüklemek için en hızlı ve en kolay yolu sunar. Bunu, Instagram’ın web sitesinin mobil versiyonunu bir web panelinde çalıştırarak yapar.

Vivaldi’yi indirip yükleyin, ardından yer imlerini almak ve tercihlerinizi ayarlamak için sihirbazdan geçin veya ‘Tümünü atla’yı tıklayın ve tarayıcının varsayılan ayarlarına devam edin.

2. Bir web paneli oluşturun
www.instagram.com adresine gidin, ardından tarayıcı arayüzünün sol tarafındaki artı simgesine (Web Paneli Ekle) tıklayın. URL otomatik olarak doldurulacak, tek yapmanız gereken artı işaretine tekrar tıklamak.

Instagram’ın mobil sürümü şimdi tarayıcının sol tarafındaki bir kenar çubuğunda görünecek ve diğer sitelere göz atarken orada kalacaktır. Hesabınıza giriş yapın, ardından mobil site rahatça oturana kadar kenar çubuğunu yeniden boyutlandırın.

3. Instagrama yükleyin
Bilgisayarınızdan veya Mac’inizden bir fotoğraf seçmek, filtreler uygulamak, başlık ve etiketler eklemek ve hesabınıza yüklemek için web sitesinin altındaki artı simgesini tıklayın.

Yöntem 2 Bluestacks App Player
Android için Instagram uygulaması mükemmeldir ve ücretsiz Android emulatörü BlueStacks App Player’ı kullanarak masaüstünüzde çalıştırabilir ve PC’nizden veya Mac’inizden Instagram’a fotoğraf yükleyebilmenizi sağlar.

BlueStacks’ı indirip yükleyin, ardından ilk kez çalışırken birkaç dakika bekleyin. Sağ üstteki çarpı işaretini kullanarak öğreticiyi kapatın, doğru dilin seçildiğinden emin olun ve ok düğmesine dokunun.

2. Google hesabınıza giriş yapın
‘Devam Et’i tıklayın, ardından Google hesabınızı kullanarak giriş yapın. Hizmet şartlarını gözden geçirin ve kabul ediyorsanız ‘Tamam’ı tıklayın.

Bir sonraki onay kutuları tamamen isteğe bağlıdır; BlueStacks’ı yalnızca Instagram’a yüklemek için kullanıyorsanız, hepsini işaretlemekten çekinmeyin. İleri okunu tıklayın, ardından adınızı girin (yalnızca bazı uygulamaları kişiselleştirmek için kullanılır).

3. Instagram uygulamasını yükleyin
Şimdi Google Play Store’un bir sürümünü göreceksiniz. Instagram için arama yapın (arama çubuğu sağ üsttedir), göründüğünde resmi uygulamayı seçin ve Kur’a tıklayın. Uygulamaya rehberiniz ve konumunuz dahil olmak üzere bilgilere erişim istenecek. Sizin için sorun yoksa, ‘Kabul Et’i tıklayın.

Bir süre sonra, Uygulamalar ikonumun altında Instagram simgesi belirecektir. Başlatmak için bir kez tıklayın.

4. Yükleyin, filtreleri uygulayın ve paylaşın
BlueStacks, dikey olarak yönlendirilen bir akıllı telefonun boyutuna ve şekline göre değişecektir. Her zamanki bilgilerinizle Instagram hesabınıza giriş yapın (giriş bağlantısı alt kısımdadır). Instagram yayınınız bir telefonda göründüğü gibi görünecektir.

En alttaki artı simgesine tıklayın, ardından ‘Galeri’yi seçin. Sol üst kısımdaki ‘Galeri’ açılır menüsünü tıklayın ve ‘Diğer’i seçin, ardından’ Windows’tan Seç ‘seçeneğini tıklayın. Yüklemek istediğiniz fotoğrafı bulun, seçin ve ‘Aç’ düğmesini tıklayın.

Artık resmi kırpabilir, filtreler ve başlık ekleyebilir ve tüm olağan sosyal ağlar aracılığıyla takipçilerinizle paylaşabilirsiniz.

Önceki İçerikInstagram’dan video nasıl indirilir?
Sonraki İçerikTwitter’dan video nasıl indirilir?