Twitter’dan video nasıl indirilir?

2512
0

Twitter’dan video indirmenin kolay yolunu öğrenmeye ve istediğiniz zaman çevrimdışı izlemeye ne dersiniz

Masaüstü, telefon veya tablette olsanız bile, elinizde doğru araçlara sahip olmanız şartıyla, Twitter’dan video indirmek kolaydır.

Çevrimiçi kaydetmek istediğiniz bir resim görürseniz, bunu yapmak yeterince kolaydır – tek yapmanız gereken hızlı bir tıklama ve herşey hazır. Bu teknik ayrıca Twitter’da da çalışır (birden fazla görüntü içeren gönderiler için işler biraz daha karmaşık olsa da), ancak video kaydetme konusunda farklı bir yaklaşım izlemeniz gerekir.

Twitter’dan video indirmek isteyip istemediğinizin sayısız nedeni ve bunun nasıl devam edeceği, hizmetin masaüstü veya mobil sürümünü kullanıp kullanmadığınıza bağlı.

Bir masaüstü Twitter kullanıcısıysanız (yani, Windows, macOS veya Linux’ta web tarayıcısı kullanarak siteye erişen biri), Twitter’dan video indirmek için kullanılabilecek çeşitli çevrimiçi araçlar vardır.

Bu araçların birçoğu iPhone ve Android mobil cihazlarında da kullanılabilir, ancak özel bir video indirme uygulaması tarafından daha iyi hizmet verebilirsiniz. Hangi platformu kullanıyorsanız kullanın, işte Twitter’dan video indirmenin yolu.

Twitter’dan video nasıl indirilir

SaveTweetVid

SaveTweetVid, Twitter’da bulduğunuz videoları, GIF’leri ve ses dosyalarını kaydetmek için kullanabileceğiniz çevrimiçi bir video indiricisidir. Bir tweet’te bulunan bir videoyu indirmek için, söz konusu tweet’in URL’sini bilmeniz gerekir.

Twitter zaman çizelgenizde gerçek tweet’i tıklatmadan videolar izlemiş olabilirsiniz ve buna tweetin metnini tıklatarak veya zaman damgasını tıklayarak erişebilirsiniz. Bu, videoyu paylaşan kullanıcının kullanıcı adının yanında, tweet’in üzerinde belirir – tweet’in ne kadar süre önce yayınlandığını gösterir, böylece bir dakikadan birkaç güne kadar her şeyi söyleyebilir.

Tweet açıkken, web tarayıcınızın adres çubuğunda URL’sini vurgulayın ve sağ tıklayın ve ‘Kopyala’yı seçin veya aynı anda Ctrl + C tuşlarına basın.

Bundan sonra, SaveTweetVid sitesine gidin ve URL’yi ‘Twitter URL’si Gir ‘etiketli kutuya yapıştırın. Bu alanda sağ tıklayıp ‘Yapıştır’ı seçebilir veya sol tıklayıp aynı anda Ctrl + V tuşlarına basabilirsiniz. Daha sonra olası video indirmelerinin bir listesini göreceksiniz. 720p, 480p ve 320p gibi farklı çözünürlüklerde Twitter’dan video indirmek mümkün. İlgilendiğiniz sürümün yanındaki ‘İndir’ düğmesini tıkladığınızda video oynamaya başlar.

Video penceresinin sağ alt köşesinde, üç nokta düğmesini ve ardından görünen menüde ‘İndir’ seçeneğini tıklayın. Video için bir ad ve kaydetme konumu seçin ve ‘Kaydet’e basın. Hepsi bu kadar.

İndirebileceğiniz bir videonun çeşitli sürümlerini listeleyen SaveTweetVid sayfasının, akıllı telefonunuz tarafından okunabilen bir barkod türü olan bir QR kodu da içerdiğini fark edeceksiniz. Bu, yalnızca QR kodunu tarayarak mevcut videoyu telefonunuza indirmek için hızlı ve kolay bir yol sunar, ancak videoları düzenli olarak Twitter’dan telefonunuza indirmek için daha düzenli bir çözüm bulmanız gerekir.

iOS

iOS kullanıcıları, Twitter’dan video indirmek için Readdle tarafından dosya görüntüleyici Belgeleri’ne başvurabilirler. Bu ücretsiz uygulama yüklendikten sonra Twitter uygulamasını açın, ilgilendiğiniz bir videoyu seçin ve tweet’in altındaki paylaş düğmesini (yukarı ok) tıklayın. ‘Tweet ile paylaş’ seçeneğine ve ardından ‘Bağlantıyı kopyala’ düğmesine dokunun.

Şimdi Readdle belgelere geçin ve entegre tarayıcıyı başlatmak için sağ alttaki sıkıştır simgesini tıklayın. Twitter Video Downloader Online’ı ziyaret edin ve daha önce kopyaladığınız URL’yi yapıştırın. Daha sonra videoyu indirmek istediğiniz kaliteyi seçme şansınız olacak.

Android

Android Twitter kullanıcıları için çok uygun bir şekilde adlandırılan Download Twitter Videos uygulaması ile işler daha kolay. Bu uygulama yüklüyken Twitter’ı başlatın ve Twitter’ı indir seçeneğine dokunmadan önce Paylaş simgesine tıklayın. Şimdi indirme düğmesine dokunun, seçilen videonun hangi sürümünü indirmek istediğinizi yanıtlayın. İlgilendiğinize dokunmanız yeterlidir; video indirilir.

Önceki İçerikBilgisayardan Instagram’a fotoğraf nasıl yüklenir?
Sonraki İçerikBilgisayara oyun kolu nasıl bağlanır?