YouTube abonelerinizi arttırmanın 12 yolu?

2599
0

Çekmiş olduğunuz videolar, vloglar ya da kutu açılış videoları çok fazla etkileşim almıyorsa takipçilerinizi arttırma zamanının geldiğini bilmelisiniz.

Daha fazla aboneye sahip olan YouTube kanallarının çevrimiçi olarak bulunma olasılıkları, daha az aboneye sahip olanlara göre daha azdır.

Etkisini YouTube’da belirli anahtar kelimeleri ararken elde ettiğiniz arama sonuçlarında hemen görebilirsiniz.

Abone sayınızı arttırdığınız takdirde çalışmalarınız sitedeki herkes için daha görünür ve çekici olur

Video içerikler, yakın geçmişte üretim ve görüntülenme açısından diğer tüm içerik türleri arasında muhtemelen en yüksek büyüme oranına sahip olmuştur; Bunun nedeni, yüksek etkileşim düzeyidir.

Vlogging’den (Video Bloglama) Video Pazarlama‘ya, işletmeler ve bireyler video içeriği oluşturma ve yayma konusuna giderek daha fazla ilgi gösteriyor.

Video paylaşımı için en iyi platformlardan biri olan YouTube, ayda milyarlarca ziyaretçiye sahip ve bu rakam her geçen gün hızla büyümektedir.

Facebook ve Twitter gibi platformlar da video içerik oyununa dahil oldular ve markalarına daha fazla trafik ve ilgi çekmek için videolardan en iyi şekilde yararlanıyor.

Böyle bir senaryoda, içeriğinizin çok sayıda izleyiciye ulaşması çok zor bir iş değildir.

İhtiyacınız olan tek şey uygun planlama ve insanların varlığınızı bilmelerini sağlayan bazı teknikler.

Eğer bir YouTuber iseniz, kanalınızın abone sayısını arttırmak isteyeceksinizdir. İşte YouTube kanalınızın abone sayısını arttırmanın 12 yolu. Bu ipuçlarının, özellikle yeni başlıyorsanız, YouTube kanalınız için kritik olduğunu unutmayın.

YouTube’daki 1000 barajını aşmak için abone sayınızı arttırmanız lazım. Sizi takip eden ve ne sunduğunuzu görmek zorunda olduğunuzu fark eden yeterli sayıda insana sahip olduğunuzda daha fazla benzersiz içerik üretebileceksiniz.

YouTube abonelerinizi arttırmanın 12 yolu

1. Kitlenizi İyi Analiz Edin

YouTube kanalınızda hedeflemeye çalıştığınız kitleye bakın. Seyirci, her şeyden önce işinize ilgi duyan biri olmalıdır. İzleyicileri, insanları yeterince iyi hedeflemenizi kolaylaştırmak için planlayabilirsiniz.

2. Fragmanınız Olsun

YouTube kanalınıza giren birçok kişi bunu meraktan ya da yanlışlıkla kazara yapıyor olabilir.

Kanalınıza abone olmayan bir kişi neler sunduğunuzu otomatik olarak sitenizde oynatılacak bir fragman sayesinde öğrenebilir.

Fragman, kanalınızın ne hakkında olduğu ve insanların neler bekleyebileceği ile ilgili detaylar da dahil olmak üzere, işinizi çevreleyen her şey hakkındaki bilgileri kapsayacaktır.

Siteniz için benzersiz bir fragman oluşturduğunuzdan emin olun. En yeni videonuzu  fragmanınız olarak kullanmak isteyecek değilsiniz tabi ki aksi takdirde çok fazla ilgi çekmeyebilirsiniz.

3. Çekici Küçük Resimler üretin

Bir YouTube videosundaki küçük resim, izleyiciye videonun ne hakkında olacağını gösteren küçük bir kutudur.

Bazen kutuda bir video görüntüsü de gösterilebilir. Ancak en iyi fikir, çekici grafikler ve metinler ile özelleştirilmiş bir küçük resim oluşturmaktır.

Etkili bir küçük resim videonuzun albenisini arttıracak ve sunduklarınızı daha çekici hale getirecek. Yapılmaması gereken en önemli şey çektiğiniz videodan bir kareyi küçük resim olarak ayarlamak.

4. Videolarınızı Yayınlamak İçin Bir Program Yapın

Videolarınızı yayınlayacağınız zamanları çok iyi planlamanız lazım. Planlamanıza göre içeriklerinizi belirli aralıklarla izleyicilerle buluşturun. Videolarınızı en iyi hale getirecek kadar zaman ayırın kendinize.

5. Bir Oynatma Listesi oluşturun

Video kanalınızda bir oynatma listesi oluşturulabilir. Bu oynatma listesi, belirli bir konuyla veya başkalarıyla paylaşmak istediğiniz bir fikirle ilgili her şeyi vurgulayan bir dizi fikir içerebilir.

Oynatma listenizde vurgulamak istediğiniz ayrıntılar, konsepte bağlı olarak değişebilir. Ancak hepsinin, tartışmak veya vurgulamak istediklerinizle alakalı benzersiz videolar olması gerekir.

6. Canlı Yayın Etkinlikleri Düzenleyin

YouTube her zamankinden daha fazla özellikle sürekli büyüyor. YouTube kanalınıza ekleyebileceğiniz en heyecan verici özelliklerden biride canlı yayın yapabilme imkanıdır.

YouTube kanalınızda canlı soru-cevap oturumları veya başka şeylerin tanıtıcı aktiviteleri de dahil olmak üzere birçok canlı yayın düzenleyebilirsiniz. Canlı yayınlarınızın ne zaman başlayacağını diğer sosyal medya hesaplarınızdan paylaşabilirsiniz.

Bu canlı etkinliklere katılan kişiler sunmak istediklerinizle daha fazla ilgilenebilirler. Takipçilerinizle etkileşime geçebilmek için en iyi yöntemlerden biri.

Kullanıcılar canlı etkinlikten sonra videolarınızı daha fazla gözden geçirmek ve onlara sunduklarınızdan memnunlarsa sonunda kanalınıza abone olmak isteyebilir.

Not: Canlı etkinlikler yalnızca en az 1.000 abonesi olan kanallarda bulunur. Sertifikalı kar amacı gütmeyen bir kuruluş çalıştırıyorsanız, bu sayı 100’e düşecektir.

7. İnsanlardan Öneri İsteyin

Bazen takipçilerinizin nelerden hoşlandığını öğrenmek onları dinlemek size çok fayda sağlayabilir. Takipçilerin görüşleri ne istedikleri sizin için çok önemli.

Onlara en çok neyle ilgilendiklerini sorun. Fikirleri, gelecekte kanalınızla neler yapabileceğinizi belirlemeye yardımcı olabilir.

8. Paylaşım Sıklığını Arttırın

Söylemeye gerek yok, video paylaşım sıklığınız görüntüleme şansınızla doğru orantılı.

İçerik tüketimi arttığı için, yalnızca içerik oluşturma sıklığını artıran kanallar uzun vadede hayatta kalacaktır.

Bir kullanıcı genellikle içeriğinizin daha fazlasını almaya devam etmek için kanalınıza abone olur.

Mevcut abonelerinizi meşgul etmenin ve daha fazla aboneyi çekmenin en iyi yolu bir rutine bağlı kalmak ve düzenli aralıklarla video yayınlamaktır.

Ne kadar çok üretmek isterseniz, izleyicileriniz o kadar fazla tüketmeye istekli olacaktır.

9. Başlıklarınızı Akıllıca Seçin

İçeriğiniz ne kadar yararlı olursa olsun, istediğiniz sayıda kişiye ulaşmazsa, daha fazla abonelik getirmeye yardımcı olmaz.

SEO amacıyla videonuzun başlığına anahtar kelimeler eklemenin belirgin tekniği ile birlikte, videolarınıza sıra dışı bir başlık vermek, merak uyandırdığı takdirde organik ziyaretçiler getirecektir.

YouTube videolarınızın başlıklarını başlangıçta inceleyin. Başlıklar, mantıklı ve takip etmesi kolay olmalıdır. Videolarınızdakilerin açıklamalarını içerebilirler.

Örnek için, “Soda’yı suyla karıştırdığınızda ne olur” veya “Bu yöntem 5 saatte 8 saat uyumanızı sağlayacak” gibi video başlıkları, ziyaretçilerin aklında merak uyandırır ve bu tür videolar gerçekten çok yüksek bir görüntülenme alır.

Bazı anahtar kelimeler bu videolara da dahil edilebilir. İnsanların, neler yaşadığınızı görmek için bağlantıları tıklamaları ve bu nedenle abone olma olasılıkları daha yüksek olacaktır.

10. YouTube Kanalınızı Özelleştirin

YouTube kanalınız ilk bakışta içeriğinizin kalitesi hakkında çok şey söyler.

Profesyonelce özelleştirilen bir YouTube kanalı, kullanıcının dikkatini çeker ve kanal hakkında daha fazla bilgi edinmek için merak yaratır.

İyi tasarlanmış bir kanal sanatından oldukça ilgi çekici bir özellikli videoya, kanalınızın son derece profesyonel görünmesini sağlayın ve kesinlikle abone sayısında bir artış göreceksiniz.

11. Harekete Geçiren İfadeler Kullanın

Harekete geçirme ifadeleri, YouTuber’lar için bir nimettir. Bunlar, video oynatılırken ekranda beliren açılır pencerelerdir. Bu ek açıklamalardan, bunlarla ilgili eylemlere çağrı ekleyerek faydalanabilirsiniz.

Çoğu YouTuber, “Videodan zevk alıyor musunuz? Videomu beğenin”veya“ Şimdi Abone Ol ”gibi ifadeler kullanır ancak mizah veya bazı özel öğeler ekleyerek daha yaratıcı olabilirsiniz.

Onları videonun ilk yarısında faydalı içerikle meşgul edin ve ardından harekete geçirme ifadesi için açıklamalar ekleyin.

12. İçerik Hala Kral

Son olarak, herhangi bir videonun en önemli özelliği senaryosu ve izleyicilere sağladığı değerdir.

Önerimizi %70 %80 içeriğe odaklanın ve kalanı için de diğer ayarlamalara vakit ayırın.

Bilgi ve eğlencenin bir kombinasyonu, YouTube kanalınızın rekabete bakmaksızın göze çarpmasını sağlayacaktır.

Önceki İçerikİyi bir alan adı seçmek neden önemli?
Sonraki İçerik2022’de internetten nasıl para kazanabilirsiniz?