Netflixte aradığın dizi veya filmi nasıl bulursun?

2431
0

Netflix mütevazı fiyatı göz önüne alındığında yeterli bir video zenginliği sunar, ama doğru diziyi veya filmi bulmak bazen filmin süresinden daha uzun sürer.

Gerçekten de, yoğun Netflix arayüzü sık sık aynı önerileri tekrar tekrar önünüze getiriyo, böylece aralarından seçim yapabileceğiniz binlerce videoya sahip olmak yerine, sadece birkaç düzine kadar videoyla sizi başbaşa bırakıyor.

Ne yaptığınızı öğrendikten sonra, Netflix’in film ve TV bölümleri koleksiyonuna derin bir dalış yapabilir, şu an için mükemmel videoyu belirlemek için kategoriler arasında nokta atışı seçiminizi yapabilirsiniz. Ayrıca Netflix’in sevdiğiniz şeylerle ilgili daha iyi tahminlerde bulunmasına yardımcı olabilirsiniz. Son olarak, seçimlerinizi daha sonrası için kaydedebilir ve en az telaşla en sevdiğiniz seçimleri kolayca yakabilirsiniz.

Not: Netflix’in arayüzü cihazdan cihaza çok değiştiğinden, ipuçlarımızı Netflix’in masaüstü sürümüne odakladık. Ayrıca Netflix uygulamasının diğer sürümlerinde kolayca erişilebilen bir listeye favori videoların nasıl ekleneceğini de göstereceğiz.

Netflixte aradığın dizi veya filmi nasıl bulursun

 

Türe Göre Filtreleyin
Hepimiz bir Netflix kategorisinde birbiri ardına amaçsızca kaydırma hissini biliyoruz. Reality Showlardan, Gerilim Filmlerine içinden çıkılamayan bir girdaba girmek gibi bir his.

Netflix’in hizmet vermeyi seçtiği kategorilere yalnızca pasif olarak göz atmak istemiyorsanız, bunu yapmanın kolay bir yolu vardır.

Öncelikle, Netflix ana sayfasının en üstünde Diziler veya Filmler seçeneğine tıklayın. Bunu yaptığınızda, Türler açılır menüsü görünecektir.

Filmler için “Aksiyon” ve “Belgeseller” den, TV tarafında “Anime” ve “Stand-Up & Talk Show” dan yaklaşık 20 farklı tür arasından bir seçim yapmak için tıklayın.

Daha ayrıntılı kategorilere göz atın
Netflix’in türlerine göz atmak, mükemmel videoyu bulmak için iyi bir ilk adımdır, ancak türler menüsünde listelenen kategoriler, ana Netflix arayüzünde listelenen dilimlenmiş ve doğranmış koleksiyonlardan çok daha geniştir. Bir casus filmi, bir western, klasik bir müzikal veya bir spor drama? Düzinelerce niş Netflix kategorisi arasından seçim yapmanın bir yolu var, ancak küçük bir çalışma gerektiriyor.

İnternetten Netflix-Codes.com adresine göz atın. Hayır, burada indirim kodlarından bahsetmiyoruz; bunun yerine, Netflix URL’sine yapıştıracağınız kodların puanlarını listeler.

İstediğiniz sayıda özel Netflix kategorisine atlamak için kodu girin (ya da daha kolayı, web sayfasındaki kodu sağ tıklayın), Netflix’in gizli mücevherlerinden bazılarını ortaya çıkarmak için harika bir yol.

Western Film modunda mısın? Netflix-Codes.com, Netflix’in etkileyici niş kategorileri koleksiyonuna göz atmayı kolaylaştırıyor.

Yıl veya reytinge göre filtreleyin
InstantWatcher.com, Netflix’in videolarını yıl, reyting ve daha fazlasına göre filtrelemenize izin veren bir dizi kaydırıcıya sahiptir.
Netflix ana sayfasında görünen dizilerin ve filmlerin büyük çoğunluğu son beş yıldan beri sürüyor. 1990’lı yılların başlarından bir şey görmek istiyorsanız araştırmanız gerekir ve Netflix listelerini yıla göre masaüstü Netflix arayüzünden sıralayabilirsiniz (Dizileri veya Filmler’i tıklayın, sağ üst köşedeki ızgara simgesini tıklayın ve ardından açılır listeden Yıla göre’yi seçin) ve 2010’ları geçmek için kaydırın; ve hayır, yıla göre sıralamayı tersine çeviremezsiniz.
Netflix videolarını yıl veya reytinge göre filtrelemenizi sağlayan bir site olan InstantWatcher.com’a girin. InstantWatcher ana sayfasından Ara öğesini tıklayın ve ardından TV dizilerini ve filmleri ortalama Netflix derecelerine, IMDb derecelerine, IMDb oy sayısına ve çalışma sürelerine bırakıldığı yıla göre filtrelemek için kaydırıcıları kullanın.

Mümkün olduğunca çok video oylayın
Netflix, izlemek istediğinizi düşündüğü videolar hakkında garip fikirlere sahip olabilir, ancak algoritmalarını doğru yönde dürtmek için yardımcı olabilirsin.

Bir Netflix videosunun adındaki iki baş parmaktan birine, yukarı veya aşağıya tıkladığınızdan emin olun (eski beş yıldızlı ölçeğe göre çok daha kolay bir derecelendirme sistemi). Ne kadar çok film ve dizi derecelendirirseniz, Netflix’in önerileri o kadar iyi olur. Görmediğiniz bir videoyu derecelendirmekten korkmayın; Örneğin, işkence filmleri tarzınız değilse, görür görmez başparmak aşağı tıklayın.

Ayrıca, belirli bir başlık hakkındaki fikrinizi değiştirdiyseniz kullanışlı bir özellik olarak önceki derecelendirmelerinizi de inceleyebilirsiniz. Farenizi, Netflix ana sayfasının sağ üst köşesindeki profil simgesinin üzerine getirin, Hesap’ı ve ardından Profilim başlığındaki Puanlar’ı tıklayın. Eski bir derecelendirmeyi burdan değiştirebilir ya da tamamen silebilirsiniz.

Benzer filmleri bulun
Beğendiğiniz bir filmi veya diziyi bulmanın en kolay yollarından biri, favorilerinize benzer videoları kontrol etmektir. Platformunuza göre, taradığınız videolara bağlı olarak Netflix, size film ve dizi önerileri yapar.

Örneğin, Apple TV’deki Netflix, ilgili videoları hiç göstermiyor, Netflix iOS uygulamasında ise bir videonun başlık sayfasına belirgin bir şekilde yerleştirilmiş bir “Buna Benzer” bölümü bulunuyor.

Seçtiğiniz Netflix uygulamanız ilgili videoları göstermiyorsa, masaüstünüzde Netflix’i ziyaret edin, bir başlığın üzerine gelin, altta görünen aşağı oku ve ardından Buna Benzer’i tıklayın.

Listenizi yeniden keşfedin
İzlemek istediğiniz bazı Netflix videolarını buldunuz. Şimdi ne olacak? Tabi listenizi oluşturup düzenleyeceksiniz. Listenizi boş zamanlarınızda düzenli olarak kontrol edin. İzleyebileceğiniz filmleri ekleyin veya izlediklerinizi çıkarın

Ana sayfada listenizi bulmak bazen sinir bozucu olabilir. Onlarca kategori arasında Listenizi aramak yerine çok daha kolay bir yol var.

Neyse ki, Listem artık daha sonra izlemek için işaretlenen videolara hızlıca erişmek için masaüstü ve diğer pek çok platformda Netflix arabiriminin en üst kısmında belirgin bir şekilde konumlanmış durumda.

Önceki İçerikİPhone ekranı nasıl kaydedilir?
Sonraki İçerikiPhone zil sesi nasıl yapılır?