İPhone ekranı nasıl kaydedilir?

2632
0

Birine telefonda bir şeyin nasıl yapılacağını anlatma derdine son. Apple ile yaptığınız her şeyi kaydedin ve yollayın. Videoyu izleyerek herşey daha kolay.

Diyelim ki, ekranınızda yaptıklarınızı iPhone’unuzda kayda almak istiyorsunuz – ister oyun oynarken, ister önemli bir uygulamanın nasıl açılacağını göstermek için ya da sadece eğlence olsun diye görüntü kaydetmek isteyebilirsiniz. Android telefonların aksine, bunu yapmanın açık bir yolu yok, ancak Apple’ın bir iOS ekran kaydedici özelliği var – nasıl bulacağınızı bilmeniz gerekiyor.

Bu nedenle, iPhone’unuza ekranın nasıl kaydedileceği ve gelecekte daha kolay hale getirmek için nasıl bir kısayol ayarlayacağınızla ilgili basit bir rehber hazırladık.

İPhone ekranı nasıl kaydedilir

 


Yapmanız gereken ilk şey, ana sayfada olması gereken iPhone’unuzun ayarlar menüsüne girmektir. Ayarlar menülerinde, üçüncü seçenek grubunda Kontrol Merkezi’ni bulup seçin ve ardından Kontrolleri Özelleştir (iki seçeneğin ikincisi) öğesine dokunun.

Burada, Kontrol Merkezinizde görünen tüm fonksiyonların bir listesini göreceksiniz. Ekran Kaydını Daha Fazla Kontrolde bulabilirsiniz. Solundaki yeşil oka dokunun, dahil uygulamalar listenize eklenecektir. Ayrıca yararlı olacağını düşünüyorsanız daha fazla işlev ekleyebilirsiniz.


Kontrol Merkezinizde şimdi bir ekran kaydedici kısayolu bulunacak. Zaten bilmiyorsanız, Kontrol Merkezi, iOS 12 veya sonraki sürümlerde ekranın sağ üst köşesinden kaydırarak ve iOS’un eski sürümlerinde kaydırarak ortaya çıkarabileceğiniz küçük bir seçenek çubuğudur.

Şimdi ekran kaydedici kısayoluna sahipsiniz, yukarıda açıklandığı gibi Kontrol Merkezini getirin. Ekranın ikinci yarısındaki simgeler satırlarında, çevresinde beyaz bir daire bulunan beyaz bir nokta bulun. Bu ekran kaydedici butonu.


Bu kayıt, mikrofonunuzdaki sesi içermiyor. Bunu etkinleştirmek istiyorsanız, kayıt yapmadığınızda ekran kaydedici düğmesini basılı tutun. Bu, mikrofonu açıp kapatmanızı sağlayan başka bir menü açacaktır. Etkinleştirmek için sadece mikrofon düğmesine basın.

Önceki İçerikiPhone assistive touch nasıl açılır?
Sonraki İçerikNetflixte aradığın dizi veya filmi nasıl bulursun?