iPhone assistive touch nasıl açılır?

2670
0

Bozuk bir güç düğmesinin en büyük dezavantajı, pili korumak için telefonu uyku moduna geçirmek veya kapatmak için ekranı kapatamamanızdır.

Ama korkmayın yeni bir telefon almanıza gerek yok

Erişilebilirlik seçeneklerinde AssistiveTouch özelliğini etkinleştirdiğinizde bir iPhone’u kilitleyebilir veya güç düğmesine dokunmadan kapatabilirsiniz.

Ayarlar> Genel> Erişilebilirlik’i açın.

AssistiveTouch öğesine inin ve AssistiveTouch’ı AÇIK duruma getirmek için seçim düğmesine dokunun. Özellik etkinleştirildiğinde geçiş yeşil olacaktır.

Ekranın kenarında, ortada beyaz bir daire bulunan küçük bir koyu kare görünmelidir. Bu kare simgeyi ekranınızdaki uygun bir yere sürükleyebilirsiniz.

AssistiveTouch menüsünü açmak için daire simgesine dokunun ve ardından cihaza özel komutlara erişmek için “Aygıt” düğmesine dokunun.

“Ekranı Kilitle” simgesini göreceksiniz. İPhone’unuzun ekranını kilitlemek istiyorsanız buna bir kez dokunun. İPhone’un kapatma kaydırıcısını etkinleştirmek istiyorsanız dokunun ve basılı tutun.

Artık iPhone’unuz uyku kipine geldiğinde, uyandırmak için sadece ana ekran düğmesine dokunun. İPhone’unuzu kapatma kaydırıcı düğmesini kullanarak kapattıysanız, tekrar açmak için şarj kablosunu kullanarak cihazı takmanız gerekir.

Önceki İçerikYavaş YouTube videolarını hızlandırmanın yolu?
Sonraki İçerikİPhone ekranı nasıl kaydedilir?