Netflix izleme geçmişi nasıl silinir?

2392
0

Bunu gerçekten izledim mi? Netflix izleme geçmişinizi silmek istiyor ama nasıl yapılacağını bilmiyorsanız bu rehber tam size göre

Arkadaşınız veya ailenizle paylaştığınız bir Netflix hesabınız var ve onların The Cobbler (Şans Ayağıma Geldi) filmini izlediğinizden haberleri olmasını istemiyor musunuz? Üniversitedeki oda arkadaşlarından biri hala garip animeler izlemek için senin hesabını mı kullanıyor? Kız arkadaşının, izlediğin +18 belgesellerden haberdar olmasını mı istemiyorsun? Ya da belki sadece nokta atışı olmayan Netflix önerilerinden bıktınız?

Netflix izleme geçmişinizi temizlemek isteyebileceğiniz pek çok neden vardır ve neyse ki, bunu yapma süreci çok basittir – hemen belli olmasa bile. Herkes  bu dertten muzdarip. Yanlışlıkla açılan bir film yüzünden sürekli onu ve onla bağlantılı herşeyi görmek sinir bozucu olabilir. İşte Netflix izleme geçmişinizi nasıl silebilirsiniz aşağıda açıklıyoruz.

Netflix izleme geçmişi nasıl silinir

İlk önce, tercih ettiğiniz tarayıcınızı kullanarak Netflix hesabınıza giriş yapın. İzleme geçmişiniz kişisel profilinize özgü olduğundan, giriş bilgilerinizin altında birden fazla kullanıcı varsa doğru profili seçtiğinizden emin olmanız gerekir. Yanlışlıkla yanlış profili seçtiyseniz endişelenmeyin, sağ üst köşedeki açılır menüyü kullanarak farklı bir tane seçebilirsiniz.

Daha sonra, sağ köşede belirtilen açılır menüye gidin ve Hesap etiketli düğmeyi seçin.

Hesap’a girince, Profilim bölümüne gidin ve İzleme etkinliği etiketli mavi bağlantıyı tıklayın. Bu sizi izlediğiniz her şeyi gösteren bir sayfaya götürecektir.

Her kaydın en sağında “ters” bir daire içinde eğik çizgi olacaktır. Bu simgeye tıklamak, girişi geçmişinizden kaldıracak (ve böylece kişiselleştirilmiş önerileriniz üzerindeki etkilerini ortadan kaldıracak). Ancak değişikliğin yürürlüğe girmesi 24 saat sürebilir.

Akılda tutulması gereken bir şey: Televizyon dizileri için, her bölüm sezon ve bölüm başlığına göre etiketlenmiş olarak ayrı ayrı listelenir. Tek bir bölümü silmek yalnızca o belirli bölümü kaldıracaktır. Daha sonra tüm diziyi kaldırmak isteyip istemediğinizi soran bir mesaj alacaksınız ve hızlı bir tıklama tam da bunu yapacaktır.

Tek bir dokunuşta tüm izleme geçmişinizi silmek ister misiniz? Şimdi yapabilirsin. Listenin en altına gidin ve Tümünü gizle yazan bir bağlantı görmelisiniz. Bunu tıklayın, ardından Evet Netflix’in onay penceresindeki tüm izleme etkinliğimi gizleyin seçeneğini tıklayın. 24 saat sonra geçmişiniz ortadan kalkacak.

Önceki İçerikBilmeniz Gereken 25 Temel Windows Klavye Kısayolu?
Sonraki İçerikMobil Uygulamaların Hayatımızda yaptığı 6 Değişiklik?