Facebook’ta sayfa nasıl açılır

2505
0

Facebook sayfaları, halka açık kişilerin, işletmelerin ve kuruluşların Facebook’ta herkese açık bir varlık oluşturmasını sağlar. Facebook sayfası açmak için yapmanız gerekenler şunlardır.

Profiller gerçek insanlar için ve gruplar ortak çıkarları paylaşan topluluklar içinken, sayfalar kamuya açık kişilerin, işletmelerin veya kuruluşların resmi sosyal medya sayfası rolündedir. Sayfa açmak için ne yapmak lazım birlikte bakalım.

İhtiyacınız olan şeyler

Kişisel bir Facebook hesabı
İnternet erişimi

Facebook’ta sayfa nasıl açılır

Sayfayı oluştur

Facebook’ta kişisel hesabınıza giriş yaptıktan sonra, yeni sayfanızı oluşturmak için Sayfalar’a gidin.

‘Şirket, Organizasyon veya Kurum’ ve ‘Neden veya topluluk’ dahil olmak üzere birkaç seçenek verilecektir.

‘Şirket, Organizasyon veya Kurum’u seçin ve aşağı açılır menüden’ Yardım kurumu’ seçeneğini seçin.  Sayfanıza bir ad ekleyin (kuruluşunuzun adı) ve kuruluşun resmi temsilcisi olduğunuzu onaylamak için tıklayın. Adı daha sonra değiştiremeyeceğiniz için adı doğru girdiğinizden emin olun.

Sayfayı özelleştir

Facebook sizden bir Sayfa açıklaması, web sitenize bir link ve Facebook sayfanız için benzersiz bir URL eklemenizi isteyecektir, yani facebook.com/yourorganisation

Daha sonra, kuruluşunuzun logosu olması gereken bir profil resmi (önerilen boyut 180 x 180 pikseldir) eklemenizi ister.

Son olarak, belirli bir kitleyi tanımlayabilir veya bu adımı atlayabilirsiniz.

Temel ayarları yaptıktan sonra, kuruluşunuzun ne yaptığını gösteren markalı bir görüntü olması gereken bir kapak fotoğrafı (851 x 315 piksel) eklemelisiniz. Kapak fotoğraflarını çekmek, insanları sayfanızı beğenmeye teşvik etmede gerçekten etkili olabilir. Ayrıca, Kuruluşunuz hakkında bazı bilgileri Bilgi bölümüne eklemeniz gerekir.

Sayfanızın temel iskeleti artık yayında. Facebook, Sayfanızı ‘Beğenmek’ isteyip istemediğinizi soracaktır. Bunu yaparsanız, tüm etkinlikler kişisel olarak Facebook’ta bağlantı kurduğunuz haber kaynaklarında görünecektir.

İlgi çekici içerik ekleyin

Sayfanızı paylaşmaya başlamadan önce, orada harika içerikler paylaşmanızı öneririz. İzleyicilerinizi çekmek için sorular sorun, resimler, videolar ve infographic’ler kullanın ve yayınları çok kısa tutmayı unutmayın – çoğu kişi sayfanızı cep telefonlarıyla ziyaret eder. Kitlenizin (lerin) kim olacağını ve kuruluşunuzla ilgili neyin ilgisini çekeceğini düşünmeniz yararlı olacaktır. Yayınları, pazarlama mesajları olarak değil, hikaye anlatmak olarak düşünün.

Destekçi toplayın

Başlamak için iyi bir yer, meslektaşlarınızı Sayfayı beğenmeye davet etmek ve arkadaşlarıyla paylaşmalarını istemektir. Sayfanızı tanıtmak ve temel bir destek tabanı oluşturmak için web sitenizi, bülteninizi, blogunuzu ve e-posta güncellemelerinizi de kullanabilirsiniz. Güncellemeleriniz ilgiliyse yakında takipçileriniz sizin için takipçi toplama işinin çoğunu yapacaklar.

Başarınızı ölçün

Ne kadar iyi yaptığınızı ve neleri iyileştirebileceğini ölçmek için Facebook bilgilerini kullanın. Anlayışlar, izleyicileriniz, sayfanızla nasıl etkileşimde bulundukları ve yayınlarınızın performansı hakkında bilgi verir.

Önceki İçerikYoutube video sıralamanızı arttırmanın yolları
Sonraki İçerik5 yaygın fotoğrafçılık hatası ve düzeltme yöntemleri