Kaliteli Web Sitesi İçeriği Yazmanın 15 Adımı?

2649
0

İçeriğiniz kafa karıştırıcı veya sıkıcı ise kimse okumaz. Peki, okunabilir içerik nasıl yazılır. İşte kaliteli içerik yazma teknikleri

İçeriğiniz kafa karıştırıcı veya sıkıcı ise kimse okumaz. Peki, insanlar içeriğinizi okumayı bıraktığında ne olur?

Sana güvenmeyi bırakırlar. Size güvenmeyi bıraktıklarında, ürünleriniz veya hizmetleriniz ne kadar iyi olursa olsun, satışlarınızı veya hizmetlerinizi kaybedersiniz.

Daha fazla iletişim, daha fazla bilgi paylaşımı, daha fazla fikir alışverişi ve kısacası daha fazla etkileşim demek.

Mükemmel bir web içeriği, müşterilerinizle daha derinlemesine bağlantı kurmanıza yardımcı olmakla kalmaz, aynı zamanda daha fazla ziyaretçiyi yönlendirmeye yönlendirir.

İçeriğiniz okuyucular için yeteri kadar çekici olduğunda, daha fazlasını elde etmek için geri gelmeye devam edecekler. Bu aynı zamanda blogunuz üzerinde çok fazla etkiye sahip olacak ve organik pazarlamanızı geliştirecek daha fazla paylaşım ve backlink kazandıracak.

Ancak, içerik yazmak sıkıcıdır. Saatlerce araştırmanız ve bir sonraki en iyi parçanız üzerinde çalışarak geceler geçirmeniz gerekiyor.

Peki, düzenli bir şekilde epik içerikler nasıl oluşturabilirsiniz? Senin için bir çözümümüz var. Her gün web için bitirici bir içerik oluşturmak için bu şaşırtıcı içerik yazma ipuçlarını listesine ekleyin.

Kaliteli Web Sitesi İçeriği Yazmanın 15 Adımı

Beyin fırtınası

İçerik yazmaya başlamanın en iyi yolu, ne yazacağınız hakkında beyin fırtınası yapmaktır. Bu, aklınızdaki tüm fikirleri bir kağıda dökmek anlamına gelir.

Bunlar size içerik parçanızın ana hatları hakkında kabaca bir fikir verecektir. Daha sonra, fikirleri bir kurşun kalemle birbirine bağlayın ve her birini numaralandırın, böylece ilk hangisini yazacağınızı bileceksiniz.

Kitlenizi tanımlayın

Kitle türünüz hakkında net bir fikir edinene kadar yazmaya başlamayın. Hedef kitleniz olgun mu? Hangi yaş grubuna ait? İzleyicilerin demografisi ve coğrafyası nedir?

Mevcut içeriği denetle

Web sitenizin eski konularını ve bu konuların düzenli olarak aldığı trafik miktarını kontrol edin.

Bu, bir sonraki makalenizdeki bilgilerin nasıl görüntüleneceğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Belki önceki yazılarınızı yazdığınız makaleye bağlayabilirsiniz.

Bilgileri topla

İçeriğinizin bir parçasını oluşturabileceğiniz fikirleri çevrimiçi olarak arayın. Bazı çevrimiçi yayınlar gerçekten yardımcı olur.

Her şeyi sıfırdan yazmak yerine internette yazılanlardan faydalanıp zamandan tasarruf edebilirsiniz.

Bir taslak planla

Şimdi makalenizin ana hatlarını planlama zamanı. Öyleyse, bir kağıt alın veya boş bir dokümanı açın ve makalede tartışacağınız tüm ana başlıkları yazın.

Not: Google’dan yeni makaleyi yazmak için referans olarak kullanacağınız en iyi üç makaleyi kısa listeye ekleyebilirsiniz. Bu makaleler rakipleriniz olarak görev yapacak.

İnternette var olana daha fazla değer ekleyin

Daha sonra, arama sırasında bulduğunuz en önemli makalelerdeki kusurları bulun. Kaçırdıkları ve daha iyi bir şekilde açıklayabileceğiniz bir bilgi var mı?

Neden onu makalenize eklemiyorsunuz ve okuyucularınız için daha yararlı hale getirmiyorsunuz? Sadece daha fazla paylaşıma yol açmayacak, ayrıca tonlarca yeni pazarlama imkanı alabilirsiniz.

Bir hikaye ile başla

Bir içerik yazmaya başlamanın en iyi yollarından biri de bir hikaye bulmaktır. Okuyucularına kaliteli ve kabul görecek bir hikaye sunmalısın.

Yazınız prens olarak okuyucularınıza aradıklarını verip onların sorunlarını çözmeli. Bu şekilde her zaman size bağlı hissedecekler.

En iyi markalar, arkasında her zaman bir hikaye olanlardır. Bu aynı zamanda pazarlama ve vizyonlarına da yansır.

SEO’yu küçümseme

Dijital işletmeleri devam ettiren şey nedir? Tabi ki SEO! yani Arama Motoru Optimizasyonu

Bu yüzden yatırımınızı düzgün yapın. Daha iyi sıralama elde etmenize yardımcı olabilecek anahtar kelimeler bulun ve makaleniz bitince ekleyin.

Ancak yalnızca makalenin içeriğiyle birebir örtüşen anahtar kelimeler eklediğinizden emin olun. Aklınıza her geleni yazamazsınız.

Birden çok içerik türü (metin, ses, video, resim) ekleyin

Bugün herkesin hızlı interneti var. Okumayı, izlemeyi ve oynamayı severler. İçinde yalnızca metin bulunan yazılar, artık çok sıkıcı. Bu yüzden yazınızı renklendirin ve göz boyayın.

Çoğu yazar, okurlarına yazılarını daha çekici hale getirmek için makalelerine caps’ler, Infographics, videolar, görüntüler ve hatta sesler ekler. Bu içerik türü etkileşimli içerik olarak adlandırılır. Bunu kendi yararına kullan.

Önceki içeriğe bağlantı ekle

Okuyucularınızı web sitenizle meşgul etmenin en iyi yolu, önceki içeriklerinize bağlantılar eklemektir. Ancak bu linkleri stratejik olarak makalenize yerleştirin, böylece linkler okuma deneyimlerini mahvedemez.

Ayrıca, bağlantıların okuyucularınız için yazdığınız içerikle bağlantılı ve alakalı olduğundan emin olun.

Araştırmaya zaman ayırın

Okuyucular bir web sayfasına sadece dört saniye ayırmazlar. Yazınız onların dikkatini çekmiyorsa hemen ayrılacaklardır. Bu yüzden araştırmaya biraz zaman ayırın ve makalenizi ilgi çekici hale getirin.

Kaynak ekleyin ve diğer web sitelerini alıntılar yapın

Vikipedi’nin neden her sonuçta bir numara olduğunu biliyor musun? Bilgi seli var ve konuyla ilgili her güvenilir web sitesinden alıntı yapıyorlar.

Google ve diğer arama motorları, bir web sitesi, güvenilir kaynaklardan alıntı yaparken güvenilir buluyor. Bu nedenle, sektörünüzle alakalı tanınan web sitelerine geri bağlantı verin.

Okuma seviyesini düşük tut

Konunuz aşırı derecede teknik değilse, ortaokul okuma seviyesini hedefleyin. Bu, her teknik ayrıntıyı kısmanız anlamına gelmez ancak kelimeleri daha basit hale getirin veya karmaşık cümleleri kısaltıp anlaşılır hale getirin.

Bu, farklı eğitim düzeylerine sahip web sitenizin ziyaretçileri için kolay bir okuma sağlayacaktır.

Başka birinden çalışmanızı düzenlemesini isteyin

Başka birinden çalışmanızı düzenlemesini istemeniz önemlidir, çünkü kendi yazılarınızda hata bulamazsınız. Çalışmanızı düzenleyecek birini bulamıyorsanız, aynı gün yazıp düzenlemeyin.

Çünkü yazı hala aklınızda taze olacak ve hataların çoğunu farkedemiyeceksiniz. Bu yüzden bırakın ve başka bir gün tekrar okuyun.

Eğitim ve sertifikalarla kendinizi güncel tutun

Sağlam web içeriği yazma becerileri yıllarca sürecek pratik ve öğrenmeyi gerektirir. Bu nedenle becerilerinizi güncel tutun ve eğitimler, çevrimiçi kurslar ve atölye çalışmaları yoluyla yeni şeyler öğrenmeye devam edin. Neyse ki, şimdi her şey sadece bir tık uzağınızda.

Önceki İçerikTelefon ve PC’lerde Karanlık Mod Nasıl Etkinleştirilir?
Sonraki İçerikİnternetten hızlı para kazanmanın kolay yolları?