Web trafiğini arttırmak için 5 ipucu?

2235
0

Siteniz yeterli ziyareti veya etkileşimi almıyorsa aşağıda vereceğimiz 5 ipucu sayesinde web trafiğinizi arttırabilirsiniz

Girişimciler olarak, dijital alana gelince her zaman biraz kısıtlı hissedebilirsiniz, çünkü iyi kurulmuş sitelerle aynı para ve kaynaklara sahip olmayabilirsiniz.

Öyleyse size sorumuz şu: blogunuza veya web sitenize trafik çekmenin yollarını mı arıyorsunuz? Google güncellemelerinin sıralamanızı aşağı çekmesinden korkuyor musunuz?

Endişelenmenize gerek yok. Aşağıdaki ipuçları, küçük veya orta ölçekli bir işletmenin nasıl gelişebileceğini gösteriyor. Bunlar, trafiğinizi nasıl daha iyi analiz edebileceğinizi, içeriğinizi oluşturup hedefleyebileceğinizi ve doğru hedef kitleye pazarlayabileceğinizi gösterecektir.

Web trafiğini arttırmak için 5 ipucu


Kitlenizi analiz edin
Kitlenizin kimi ziyaret ettiğini ve ne aradıklarını iyi bilmeniz gerekir. Kitlenizi konum, okuma alışkanlıkları veya web sitenize getiren anahtar kelimelere göre ayırabilirsiniz ve bunun için Google Analytics’e ihtiyacınız var.

Bu verilere sahip olduğunuzda, artık kullanıcı dostu içerikler oluşturabilirsiniz. Bu da, sosyal erişim ağınızı artıracak ve hakkınızdaki konuşmaları daha yaygın ve sık hale getirecektir.

Ağ oluşturma ve tanıtım faaliyetlerine başla
Blogunuzun ve web sitenizin erişimini arttırın; Seminer ve konferans gibi ağ etkinliklerinde kendinizi pazarlayın. Kişisel konuşmalar, yeni müşteriler bulmanıza yardımcı olacak ve taleplerini deşifre edecektir.

EventBrite gibi siteler bir çok üst sınıf etkinliklere sahip. Sosyal medyada ayrıca, bu tür etkinlikler hakkında size bilgi sağlayacak çok sayıda grup ve forum bulunmaktadır. Bu ağ oluşturma etkinlikleri bir etki ve varlık oluşturmada yardımcı olur ve ayrıca size yeni potansiyel müşterilere ve pazarlara ulaşmak için bir platform sunar.

İçerikleriniz farklı olsun
Hedef kitlesine doğrudan bağlanan içeriğe sahip bir blog kullanıyorsanız çeşitlilik bu bloğun başarıya ulaşmasının en önemli anahtarı olacaktır.

Facebook, Dubmash ve YouTube gibi çevrimiçi hizmetler nedeniyle video içeriği geçmişte popülerlik kazanmıştır. Çeşitlilik ve karma eşleşme, içeriğinizin ihtiyaçlarıdır. İçeriğiniz, uzun, orta ve kısa yayınların sağlıklı bir karışımı olmalıdır.

İçeriğinizin köprü bağlantılara sahip olması gerekir, böylece içeriğin erişim alanı daha geniş olur. Web trafiğini arttırmanın en iyi yolu, bu görevde etkin olan yetenekli bir ekip kurmaktır.

Anahtar kelime aramanızı hedefleyin
Arama Motoru Optimizasyonu (SEO), içeriğiniz için gerekli bir araçtır. Bunun için, uygun anahtar kelimeleri araştırmanız gerekir, çünkü sırayla, kelimelerinizin ve anahtar kelimelerinizin sonunda karşılaşacağı rekabeti belirlemenize yardımcı olur.

Bu konularda yararlı olan Google Anahtar Kelime Planlayıcı ve Long Tail Pro gibi araçlar kullanabilirsiniz. Web sitenizin sıralamasında önemli bir artış sağladıkları için uzun anahtar kelimeler eklemeniz çok faydalı olacaktır.

Sosyal Medyadaki Konumunuzu İyileştirin
Ne kadar görünürseniz, o kadar çok satarsınız. Bu nedenle, mevcut ve açılacak olan tüm platformlardaki varlığınız, dijital markanızın genişlemesi için çok önemlidir. Milyonlarca ziyaretçiye sahip olan Tumblr, Pinterest, LinkedIn ve Instagram’da pazarlama için yeni, yaratıcı ve kullanıma hazır stratejiler geliştirmelisiniz.

Öncelikle ve en önemlisi, sizin için ilk adım bir hesap oluşturmak ve gönderileri, infographic’lerı, resimleri, videoları ve diğer içerikleri paylaşmaktır. Aktif dijital erişim size harika sosyal sinyaller getirir ve daha fazla trafik oluşturmanıza yardımcı olur.

Önceki İçerikYouTube’dan para nasıl kazanılır?
Sonraki İçerikFacebook verilerinizi güvenli tutmanın 5 yolu?